В чому ж особливості БІОЛОГІЧНОГО методу захисту рослин? Якщо коротко, то в логічності та системності.
ЛОГІЧНІСТЬ. Ми маємо справу з системою, яка створювалась, вдосконалювалась мільйони років: «рослина – шкідливі організми».
Шкідливі організми мають своїх ворогів: збудників захворювань, хижаків, паразитів та антагоністів. Проблеми в системі виникають лише у разі порушення балансу.
Використання природного механізму регулювання є основою біологічного методу захисту рослин. Застосування препаратів на основі грибів, бактерій та вірусів дозволяє контролювати чисельність шкідливих організмів на рівні, який не призводить до суттєвих втрат врожайності та погіршення якості продукції.
СИСТЕМНІСТЬ. Існує сталий міф, що існують такі препарати, використавши які лише один раз можна позбутися шкідника назавжди. Але наявність такого шкідника, як колорадський жук повністю розвінчує даний міф. Чому саме колорадський жук? Тому, що даний шкідник у всіх своїх фазах розвитку (яйце, личинка, імаго) є вразливий до дії препаратів. Але з року в рік ми маємо і колорадського жука, і нові «ефективні» та «супер ефективні» препарати проти нього. Що ж тоді говорити про таких шкідників як кліщі, совки, молі, трипси та інші, які лише в певних фазах розвитку є вразливі і не лише для хімічних препаратів, але і до хижаків, паразитів та збудників захворювань. Популяція шкідника одночасно перебуває в різних фазах розвитку і ця обставина зумовлює планувати захисні заходи як системні — направлені саме на вразливу фазу шкідника. Подібна ситуація і з патогенними організмами.
Колективом ТОВ «Біо Центр» на основі біопрепаратів власного виробництва були розроблені інтегровані системи з різним рівнем біологізації для захисту:
• овочевих культур закритого та відкритого грунту,
• зернових, бобових та технічних культур;
• плодово-ягідних культур;
• декоративних культур;
а також комплексні технологічні схеми захисту та живлення різних сільськогосподарських культур в сфері органічного виробництва.
Дані технології були адаптовані та впроваджені в багатьох господарствах України.
ЗАХИЩАЄ ВІД ХВОРОБ
СТИМУЛЮЄ РІСТ ТА РОЗВИТОК
ПОКРАЩУЄ СТРУКТУРУ ГРУНТУ
Trichoderma viride (lignorum)
Рекомендується
Для захисту всього спектру сільськогосподарських та квітково-декоративних культур від грибних та бактеріальних захворювань, таких як сіра гниль, фузаріоз, ризоктоніоз, альтернаріоз, аскохітоз, фітофтороз, вертицильоз та ін.
Механізм дії
Гриб Trichodermaviride (lignorum)
подавляє розвиток фітопатогенів:
• прямим паразитуванням,
• конкуренцією за субстрат,
• виділенням біологічно активних речовин, які пригнічують розвиток багатьох видів збудників захворювань.
Застосування
- Передпосівна обробка насіння.
- Замочування розсади та саджанців перед посадкою.
- Внесення через систему поливу.
- Обприскування вегетуючих рослин з інтервалом 7-21 день в залежності від прогнозу на інтенсивність розвитку хвороб.
ПРОТИ БІЛОЇ ТА КОРЕНЕВОЇ ГНИЛЕЙ
СТИМУЛЮЄ РІСТ
ПОКРАЩУЄ СТРУКТУРУ ГРУНТУ
Gliocladium virens
Рекомендується
Для захисту рослин від кореневих, білої та сірої гнилей. Проявляє антагоністичну активність по відношенню до збудників ризоктоніозу томатів, фузаріозу суниці, фузаріозу пшениці та ін.
Механізм дії
Гриб Gliocladium virens подавляє розвиток фітопатогенів:
• прямим паразитуванням,
• конкуренцією за субстрат,
• виділенням біологічно активних речовин, які пригнічують розвиток збудників захворювань.
Застосування
• Передпосівна обробка насіння з нормою 2 — 15 л/ т.
• Обприскування рослин 1% робочим розчином препарату.
ОЗДОРОВЛЮЄ МІКРОФЛОРУ ГРУНТУ
ТРИВАЛА ДІЯ
ПІДВИЩУЄ ІМУНІТЕТ РОСЛИН
Pseudomonas fluorescens AP-33
Рекомендується
Для захисту рослин від кореневих гнилей, а також широкого спектру інших грибних і бактеріальних захворювань.
Механізм дії
Бактерії Pseudomonas fluorescens AP-33 добре освоюють різні органічні субстрати і в процесі росту та розмноження продукують:
• біологічно активні речовини, що пригнічують розвиток кореневих гнилей та інших фітопатогенів;
• органічні кислоти, що розчиняють важкодоступні мінеральні сполуки, які згодом засвоюються рослинами;
• сидерофори — з’єднання, які здійснюють зв’язування і транспорт в клітини бактерій іонів заліза, що призводить до обмеження розвитку фітопатогенів і поліпшенню росту рослин;
• стимулятори росту.
Застосування
- Передпосівна обробка насіння.
- Замочування розсади та саджанців перед посадкою.
- Внесення через систему поливу.
- Обприскування вегетуючих рослин з інтервалом 7-21 день в залежності від прогнозу на інтенсивність розвитку хвороб.
ПРЯМА ЛІКУВАЛЬНА ДІЯ
ПРОФІЛАКТИЧНА ДІЯ
ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ РОСЛИН ДО ХВОРОБ
Віріони бактеріофагів
Рекомендується
Для захисту рослин від бактеріальних та грибних патогенів. Має профілактичну і лікувальну дію проти широкого спектру бактеріозів плодових і овочевих культур. Ефективно контролює розвиток бактеріального раку плодових культур, дірчастої плямистості кісточкових культур, кутастої плямистості огірків та інших гарбузових, бактеріальної плямистості та бактеріального раку томатів. ПЕНТАФАГ-«С» М знижує ураження рослин борошнистою росою і паршею.
Механізм дії
Бактеріальні віруси руйнують клітини фітопатогенних бактерій, що пригнічують рослини або здійснюють на них інший несприятливий вплив. Після руйнування бактеріальної клітини виділяється 100 — 200 нових частинок вірусу, здатних заражати
нові клітини фітопатогенних бактерій. Біологічно активні речовини (БАР), що містяться у препараті, індукують стійкість рослин до хвороб, пригнічують розвиток фітопатогенних грибів і стимулюють розмноження мікроорганізмів-антагоністів.
Застосування
- Підлив 1% розчином препарату багаторічних насаджень садових та ягідних культур на початку вегетації.
- Замочування розсади та саджанців перед висадкою.
- Внесення через систему поливу.
- Обприскування вегетуючих рослин з інтервалом 7-21 день в залежності від прогнозу на інтенсивність розвитку хвороб.
ШИРОКИЙ СПЕКТР ДІЇ
ПРОТИ СИСНИХ ШКІДНИКІВ
ПРОТИ ЛИСТОГРИЗУЧИХ ШКІДНИКІВ
Bacillus Thuringiensis var. Thuringiensis
Рекомендується
Для захисту рослин від лускокрилих, сисних і твердокрилих шкідників, гусениць 1-2 віків, капустяного та ріпакового біланів, капустяної молі, вогнівок, павутинних та рослиноїдних кліщів, попелиць.
Механізм дії
Bacillus thuringiensis var. thuringiensis, що входять до складу Бітоксибацилін М, викликають пригнічення секреції травних ферментів і порушення функцій кишечника шкідників, пригнічує харчування, порушує термін метаморфозу, знижує плодючість самок і життєздатність наступних поколінь.
Застосування
Дворазове обприскування (інтервал 7 — 10 днів) вегетуючих рослин проти кожного покоління шкідників. Бітоксибацилін М сумісний в баковій суміші з біологічними та хімічними препаратами, а також з позакореневим та стимуляторами.
Для досягнення більшої ефективності проти комплексу шкідників рекомендується використовувати Бітоксибацилін М спільно з Актофіт 0,2% к.е., що забезпечує ефективну дію проти шкідників різного віку розвитку.
ШИРОКИЙ СПЕКТР ДІЇ
ВІДСУТНІСТЬ РЕЗИСТЕНТНОСТІ
ПРОТИ 40 ВИДІВ ЛУСКОКРИЛИХ (МЕТЕЛИКІВ)
Bacillus thuringiensis var. Kurstaki
Рекомендується
Для захисту рослин від гусениць більше 40 видів лускокрилих шкідників, таких як: лучний метелик, білан, капустяна міль, вогнівки, совки, яблунева міль, п’ядуни, листокрутки, пильщики та інших.
Механізм дії
Бактерії Bacillus thuringiensis var. kurstaki, що входять до складу Лепідоцид М, викликають пригнічення секреції травних ферментів і порушення функцій кишечника шкідників.
Застосування
Дворазове обприскування (інтервал 7 — 10 днів) вегетуючих рослин протиткожного покоління шкідників.
КОНТРОЛЮЄ БІЛОКРИЛКУ
ПРОТИ ПОПЕЛИЦЬ
ФУНГІЦИДНА ДІЯ НА ХВОРОБИ ЛИСТОВОГО АПАРАТУ
Lecanicillium (Verticillium) Lecanii
Рекомендується
Для захисту сільськогосподарських і квітково-декоративних культур закритого ґрунту від тепличної і тютюнової білокрилки та різних видів попелиць.
Механізм дії
Ентомопатогенний гриб Lecanicillium (Verticillium) lecanii проростає в порожнину тіла комах і, виділяючи токсини, викликає загибель шкідників.
Застосування
Регулярні (інтервал 7 — 14 днів) обприскування вегетуючих рослин.
Умови застосування:
Температура повітря: + 16 … + 28 ° С.
Відносна вологість повітря: 80 — 85%.
КОНТРОЛЬ ТРИПСІВ
КОНТРОЛЬ БІЛОКРИЛКИ
КОНТРОЛЬ ГРУНТОВИХ ШКІДНИКІВ
Beauveria bassiana
Рекомендується
Для захисту сільськогосподарських і квітково-декоративних культур закритого ґрунту від тепличної білокрилки і трипсів, та ґрунтових шкідників відкритого ґрунту.
Механізм дії
Ентомопатогенний гриб Beauveria bassiana проростає в порожнину тіла комах і, виділяючи токсини, викликає загибель шкідників.
Застосування
Регулярні (інтервал 7 — 14 днів) обприскування вегетуючих рослин.
Умови застосування:
Температура повітря: + 160….+ 280 С
Відносна вологість повітря: 80 — 85%
Проти трипсів необхідно проводити не менше 2 обробок робочим розчином ґрунт, де проходить частина життєвого циклу шкідника.
Для контролю чисельності ґрунтових шкідників необхідно здійснювати за сезон не менше двох внесень робочого розчину препарату: на початку вегетації рослин та через 7-10 днів після завершення льоту шкідника.
Для досягнення більшої ефективності проти трипсів та білокрилок рекомендується використовувати Боверин М спільно з Актофітом 0,2% к.е. та Вертициліном М, що забезпечує ефективну дію проти шкідників різного віку розвитку.
Проти ґрунтових шкідників рекомендується використовувати Боверин М спільно з Метаризином М, що забезпечує ефективну дію.
ПРОТИ ГРУНТОВИХ ШКІДНИКІВ
СТИМУЛЮЄ РОЗВИТОК МІКОРИЗИ
ПОКРАЩЕННЯ РИЗОСФЕРИ РОСЛИН
Metarhizium anisopliae
Рекомендується
Для боротьби зі шкідниками, що мешкають в ґрунті: личинки хруща, капустянки, дротяника, совок, мармурового хруща, турецького і
кримського скосарів. Осіння обробка ґрунту Метаризином М ефективна проти колорадського жука, оленки волохатої та інших зимуючих в ґрунті комах— шкідників.
Механізм дії
Ентомопатогенний гриб Metarhizium anisopliae проростає в порожнину тіла комах і, виділяючи токсини, викликає загибель шкідників.
Застосування
Розчин препарату доцільно вносити в посадкові ями і під мульчу.
Рекомендується внесення в грунт з подальшим мульчуванням за кілька місяців перед посадкою саджанців, полуниці, малини, лохини смородини та ін., а при посадці картоплі можна пролити розчином лунки.
Метаризин М можна вносити в грунт будь-яким доступним способом: шляхом змішування з добривами, розчиненням в поливній воді, обприскуванням ґрунту. Найбільша ефективність досягається при внесенні у вологу землю в зону кореневої системи, а також перед підгортанням картоплі.
Для досягнення більшої ефективності при високій чисельності шкідників для отримання максимальної ефективності застосування препарату, його слід поєднувати з інсектицидами Актофіт 0,2% к.е. та Боверин М. Залежно від чисельності шкідників можуть знадобитися додаткові обробки.
ЕФЕКТИВНИЙ ПРОТИ ГАЛОВИХ НЕМАТОД
ВІДСУТНЯ ФІТОТОКСИЧНІСТЬ
ПОКРАЩУЄ РИЗОСФЕРУ РОСЛИН
Arthrobotrys oligospora
Рекомендується
Для захисту рослин від галових нематод.
Механізм дії
На міцелії гриба Arthrobotrys oligospora, виділення якого активно притягують шкідника, утворюються клітини-пастки (мережі), що складаються з великого числа кілець, які утворюються в результаті інтенсивного розгалуження гіф. Доторкнувшись до пастки нематода прилипає і захоплюється ловецьким пристосуванням. Після цього з мережі розвивається гіфа гриба, яка, розчиняючи кутикулу, проникає в середину тіла нематоди і поглинає його вміст. Хижі гриби можуть впродовж тривалого часу розвиватися як сапрофіти в ґрунті, або на рослинних залишках, живлячись різними органічними залишками і засвоюючи мінеральні сполуки.
Застосування
- Внесення в грунт перед посівом.
- Внесення в грунт перед посадкою із закладенням на глибину 15 – 20 см.
- Внесення в лунки при посадці.
- Внесення в грунт на глибину 15 – 20 см в осередках ураження по вегетації.
БАКТОРОДЕНЦИД М
ПРОТИ МИШОВИДНИХ ГРИЗУНІВ
БЕЗПЕЧНИЙ ДЛЯ ЛЮДЕЙ
БЕЗПЕЧНИЙ ДЛЯ ЗВІРІВ ТА ТВАРИН
Salmonella enteritidis var. Issatchenko
Рекомендується
Для боротьби з найбільш масовими та шкідливими видами гризунів:
• миші: домова, курганчикова, лісова, малятко;
• польовки: звичайна, руда, водяна.
Застосування
Бактороденцид М застосовується методом крайових і суцільних обробок місць концентрації шкідників (у захищеному грунті, у відкритому грунті на посівах озимих зернових, багаторічних трав, плодових культурах (садах), у зерносховищах, а також інших
виробничих приміщеннях).
Рекомендований до застосування в осінньо-зимовий період.
• Посіви озимих культур – Бактороденцид М вноситься в житлові нори порціями 5-10 г на відстані 30 та 60 м від краю поля через 7-10 м по периметру. Якщо терміни обробки місць осінньої концентрації шкідників згаяні, то здійснюють суцільну обробку всієї площі
посівів, розкладаючи препарат у житлові нори (притоптавши вхід у нірку) та інші затишні місця через 5-10 м в лінію.
• Сади – Бактороденцид М вносять порціями по 10 г, розкладають у 3-у та 6-у рядах від краю і безпосередньо суцільним внесенням в нори, якщо такі візуалізуються.
• Поля багаторічних трав – Бактороденцид М застосовується так само, як і на посівах озимих культур.
• Приміщення різного призначення – Бактороденцид М вноситься від початку заселення не менше 4-х точок розкладки на 100 м2
або безпосередньо суцільним внесення в нори, додавання по мірі поїдання протягом 2-х тижнів.
• Скирти соломи та сіна – Бактороденцид М вноситься розкладкою по периметру скирти в заздалегідь зроблені ніші по 15-20 г препарату в кульки з щільного паперу, обробку проводять тільки в осінньо-зимовий період.
Бактороденцид М рекомендується застосовувати при температурі повітря від +10 до -15 С.
Норма витрат Бактороденциду М: 1 — 3 кг/га.
Тетерук Микола Петрович,
комерційний Директор
ТОВ «Біо Центр»
2 комментария к “ТОВ «Біоцентр» та Клуб ОЗ 18 років співпраці”
Давно пользуюсь продукцией этой компании. Замечательные товары. Некоторые новинки ещё не опробовал. Благодарю за качественную продукцию 👍
Благодарим за Ваш отзыв!