Пропустить

Ефективні методи передпосівної обробки насіння

Семечко-врач, выращиваем свои семена, рассаду

Ефективні методи передпосівної обробки насіння

Сообщение Iris » 28 сен 2011, 17:52

Допоможіть, будь-ласка, порадою, шановні практики. Хочу зробити прямий посів озимих зернових на зерно. Мала намір дражувати насіння сумішшю перегною і торфу, з додаванням мікроелементів, але сумнів бере: надворі посуха, дощі обіцяють з 5 жовтня і то невеликі й ті під питанням. Якщо продражую зерно, висію не просушивши як слід, воно наклюнеться від першого малого дощу, а потім, мабуть, засохне. Сіяти зовсім без покриття побоююсь: можуть поїсти птахи і гризуни. Може зробити тоненьку оболонку, десь 1 мм., а зерно не дуже намочувати, а може і зовсім не намочувати, а тільки збризнути розчином мікроелементів і мікосаном, волога в зерні не буде закрита, буде надворі сухо - і воно підсохне, піде дощ, - зволожиться? І ще: якщо зерно протруїти чимось щоб його ніхто не їв, маю на увазі не просто з'їв і помер, а запах (смак) який-небудь для птахів, гризунів неприємний щоб при цьому був, і тоді не треба буде дражувати? Щось мене непокоїть в цьому способі, але не можу точно з'ясувати де проблема і як вирішити.
Iris
 
Сообщения: 82
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 19:11
Откуда: м. Луцьк

Re: Ефективні методи передпосівної обробки насіння

Сообщение Dmitrinat » 10 янв 2012, 00:59

[quote="Iris"]Допоможіть, будь-ласка, порадою, шановні практики. (!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))
И запоздало, конечно, и не практик я по данному вопросу, но напрашивается посоветовать вам почитать Фокуоку "Революция одной соломинки". Там как раз по теме: обволакивание зёрен влажной глиной (можно туда и питание и прочее подмешать). В бытность Лужкова мэром приблизительно так в питательных коровьих какашках-таблетках в Подмосковье кукурузу высаживали. :)
Dmitrinat
 
Сообщения: 93
Зарегистрирован: 13 окт 2011, 23:12

Re: Ефективні методи передпосівної обробки насіння

Сообщение Iris » 17 янв 2012, 21:47

Дякую,Dmitrinat.
Справді, краще за все взяти за основу метод Фукуоки – прямий посів капсульованим насінням. Проблема лише в тому, що:
а) насіння злаків гладеньке, до нього погано чіпляється дражувальний матеріал, потрібно спробувати зробити заміс грунтосуміші і застосувати сито з комірками 1х1 см;
б) потрібна червона глина, - звичайна жовта глина не годиться, бо при висиханні обсипається (перевірено), про це було написано в одній англомовній статті, здається називалась „Seedbols” (там взагалі гарний сайт, можна дещо цікаве для себе знайти). Оскільки червону глину я поблизу знайти не можу, а потрібно буде її багато, то я спробую використати перегнійну землю + пісок + клейстер + мікроелементи;
в) шар глини (чи грунтосуміші) повинен бути досить товстий, а саме настільки, щоб насінина в цій капсулі могла пустити корінці, прорости, зачепитись, для пшениці це 1 см, здається. Я саме цю деталь пропустила, а коли мені не вдалось дражувати пшеницю :), знайшла (знов на якомусь англомовному сайті) фотографію пророслих капсул і коментар про цінність і новаторство методу Фукуоки саме в тому, що насіння фактично уже посаджене в капсулу і садити його вдруге не потрібно. Щоправда, маю з'ясувати як впливає цей метод на схожість, і навчитись коригувати кількість насіння для висіву з урахуванням цього фактору;
г) сітки з діаметром 1х1 см, або 2х2 см я ніколи не бачила і де її знайти не знаю. Вирішила зробити решето з товстої волосіні на дерев'яних рамках з комірками такого розміру.
Iris
 
Сообщения: 82
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 19:11
Откуда: м. Луцьк

Re: Ефективні методи передпосівної обробки насіння

Сообщение flayers » 22 ноя 2018, 20:24

согласен, мои работники тоже иногда так делают
Аватара пользователя
flayers
 
Сообщения: 3
Зарегистрирован: 22 ноя 2018, 20:08


Вернуться в Душевные семена



Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1