Пропустить

Озимые сидераты

Питание растений, обработка земли, удобрения, сидераты, биодинамика, ЭМ-технология, вермикультура

Re: Озимые сидераты

Сообщение Iris » 13 окт 2012, 10:39

[quote="cktgf"]
А в самої компост получається?(!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))
У нас стоїть така компостна купа декілька років, знизу - чудовий компост. Що там може не вдатися? Тільки для всього потрібен час.
[quote]Я таки зроблю, як думав: зшкребу і віку, і рапс, в режимі плоскоріза розворушу землю, пошатковану сидерацію, оприскаю "компотом"( зброжені крапива, попіл, конский навоз, "Байкал ЕМ") замульчую все це бур"янами і в такому стані піду в зиму. (!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))
Теж варіант, але якщо земля неродюча, під сіном-соломою (вона потребує додаткового азоту для утилізації), при різкому сповільненні процесу мінералізації гумусу (а де він?), врожайність може бути катастрофічною, тобто залежно від вихідного агрофону, може виявитись, що садити-сіяти рослини культурні, не сидеральні і сенсу нема.

[quote] Бур"ян точно навесні зійде. А ти кажеш, не поможе. Поможе, поможе, ще й як поможе. Бур"яну зійти :D(!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))
Бурян зійде обов'язково, але якщо підрізати його постійно, то від нього тільки користь.

[quote] От і мені цікавіший процес.
Отакі діла.(!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))
Якби у процесу не було мети, ніякого задоволення ніхто б не дочекався :)
Iris
 
Сообщения: 82
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 19:11
Откуда: м. Луцьк

Re: Озимые сидераты

Сообщение cktgf » 13 окт 2012, 13:36

[quote]Теж варіант, але якщо земля неродюча, під сіном-соломою (вона потребує додаткового азоту для утилізації), при різкому сповільненні процесу мінералізації гумусу (а де він?), врожайність може бути катастрофічною, тобто залежно від вихідного агрофону, може виявитись, що садити-сіяти рослини культурні, не сидеральні і сенсу нема.(!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))
Та-ак, шановна, а " С этого места пАпАдробней". Як це так? Стверджують, що у процесі росту рослини-сидерати підтягують.поживні речовини. Бобові -азот, наприклад. А в процесі розкладу вони все віддадуть, що накопичили, землі.
Ага, попалась :D мій жартівливий тон вас не обурює ? Зробіть вигляд, що ні. що з старого візьмеш. :)
cktgf
 
Сообщения: 25
Зарегистрирован: 04 окт 2012, 10:09
Откуда: Черкассы

Re: Озимые сидераты

Сообщение Iris » 13 окт 2012, 16:21

[quote="cktgf"][quote] Як це так? Стверджують, що у процесі росту рослини-сидерати підтягують.поживні речовини. Бобові - азот, наприклад. А в процесі розкладу вони все віддадуть, що накопичили, землі.
Ага, попалась :D мій жартівливий тон вас не обурює ? Зробіть вигляд, що ні. що з старого візьмеш. :)(!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))(!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))
Все правильно кажуть. Але я маю на увазі виснажений і неродючий ґрунт. Взагалі, якщо ви поцікавитесь технологією No-Till, то побачите, що повний цикл переходу займає при цій технології 7 років, нормальний вихід товарної продукції - 3-4-й рік. При цьому фермери застосовують мінеральні добрива (і гербіциди). Чи пришвидшує це процес переходу? Це ще питання. Але при цьому фермер може отримувати врожай протягом усього цього періоду, тобто не має збитків. З чим пов'язане тимчасове зниження родючості? З тим, що процеси гуміфікації починають переважати процеси мінералізації. Тобто поживні речовини накопичуються, щоб потім почати розпадатись. В природі процес розпаду гумусу повільний - кисень надходить дозовано, рівномірно. А якщо гумусу мало, грунт не аерується нормально, яка рослинність? Скільки вона спроможна накопичити поживних речовин? А скільки віддати? Відверто кажучи, спостерігаючи цю мою найгіршу ділянку, я думаю, що при сидерації білою конюшиною, чекати пристойних результатів там довелося б років 15. А якби зорала, могла б отримувати років зо 2 пристойні врожаї. Так що порівнюйте. Можна зробити висновок про реальний агрофон наших полів.

Мені що? Я малородючі ділянки законсервувала -- на одній вже 2 роки буркун росте, на іншій сіятиму в цьому сезоні, там родючість тільки зростатиме. На 3-х -4-х сотках посаджу городину під буркунову солому, там земля уже пристойна, мені вистачить. Але підживлювати рослини, зрошувати стимуляторами все одно доведеться. Найкраще, звичайно, для рекультивації укласти на землю шар органіки (вуглець+азот) у см 10 (коли злежиться) і хай собі перепріває. Робити товщий шар спочатку не варто - може гнити. Потім постійно докладати органіку у міру її розкладання. Так просто найшвидше, і для ґрунту це сприятливо. А підтримувати родючість нормального ґрунту і тримати його вільним від бур'янів, зрозуміло, краще за допомогою сидератів.
Iris
 
Сообщения: 82
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 19:11
Откуда: м. Луцьк

Re: Озимые сидераты

Сообщение cktgf » 13 окт 2012, 19:21

Iris , повністю з вами згоден. Я передбачав також, що за короткий проміжок часу ефекту не варто чекати. Я виступлю таким собі альтруістом. Слава Богу, не бідуєм-голодуєм, а мій клаптик з часом стане живою Земелькою, комусь буде. Сьогодні морозом побило перці, листя гарбузів, сидератні соняшник, кукурудзу і хтось вижав частину рапсу.
забрало верхівки. хоть корінці лишились і то користь. Ох, люди, люди.....
Чуть не забув. Хто що думає з цього. Посаджу гарбузи і по ним жито. І до осені. І увас такі очі :o ? і я такого не пробував.
Я смотрю, только двое общаются. Неинтересно или язык непонятен?
cktgf
 
Сообщения: 25
Зарегистрирован: 04 окт 2012, 10:09
Откуда: Черкассы

Re: Озимые сидераты

Сообщение Siu » 13 окт 2012, 20:47

[quote]Чуть не забув. Хто що думає з цього. Посаджу гарбузи і по ним жито. І до осені. І увас такі очі :o ? і я такого не пробував.(!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))
Жито озиме? Звучить симпатично)))). Хоча воно ніби дуже негостинне...
[quote]Я смотрю, только двое общаются. Неинтересно или язык непонятен?(!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))
Та просто щелепи з підлоги піднімають, коли такі два специ спілкуються :) . Як текст читаю - все зрозуміло, а повторити - нєєєєєєєє!..
Аватара пользователя
Siu
 
Сообщения: 387
Зарегистрирован: 12 окт 2010, 19:30
Откуда: Волынь

Re: Озимые сидераты

Сообщение Iris » 13 окт 2012, 20:56

[quote="cktgf"] Я виступлю таким собі альтруістом. (!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1'))) Ваші почуття мені близькі. Навіть просто нехижацьке спілкування із землею дуже допомагає здоров'ю, особливо моральному.
[quote] Посаджу гарбузи і по ним жито. І до осені. І увас такі очі :o ? і я такого не пробував.(!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))
Якщо Ви про наступний сезон :), то гарбузи дуже вимогливі до родючості, на малородючому ґрунті вони нагадуватимуть хирляві жовтолисті огірочки, якщо взагалі виростуть. У мене жито, навесні посіяне, зійшло рідко і якось негарно лисувато кущилось, хоча засівалось густо, разом з фацелією. От, фацелія добре ростиме на бідному ґрунті, тільки її загорнути треба, вона на світлі не сходить. Дасть калій і фосфор, зрізана до цвітіння, ще й азот, нарощує непогану вегетативну масу, а якщо лишити квітнути, то будете півтора місяці ніжними пахощами насолоджуватись і на джмеликів найрізноманітніших роздивлятися. Вона належить до родини, до якої культурні овочі не належать, тобто перерве ланцюг хвороб. Непогано на бідних азотом ґрунтах росте гречка, тільки, знов, треба верхній шар розпушити добре, загорнути як слід, щоб мала досить вологи, після неї земля - буквально пухова, бур'яни їй шкодять тільки на ранніх етапах вегетації. Але ж після неї ніщо не росте :( Потрібно буде чимось зверху ще мульчувати опісля. Якщо сіяти гречку у сумішці, то все одразу, тобто до неї нічого потім не підсієш. Ну і теплолюбна вона. Поекспериментуйте. Мені дуже сподобалось, як топінамбур ґрунт структурує, буквально пористий шоколад. Я вибирала торік просто руками, вилами тільки перевіряла, чи не залишила чого в землі. Садила просто під сапу, навесні ґрунт ще твердий, а восени -- просто казка. Триметрові пагони, я їх укладала у міжряддя, компактно так, а можна укласти на діляночку суцільно, залишивши до повного розкладання ( а це сезонів 2-3), ділянка очиститься, насититься. Подумайте, спробуйте.
Iris
 
Сообщения: 82
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 19:11
Откуда: м. Луцьк

Re: Озимые сидераты

Сообщение cktgf » 13 окт 2012, 21:15

Що можна сказати про родючість землі. Сьогодні приніс два гарбузи. Один 10, другий 13 кил . Двічі у бутилку 2л. вставлену між коріння гарбузів, підлив настояними бур"янами, емки, кінський. Коли зав"язалася малеча. Звісно, туди ж не буду садить. посаджу, де була кртопля. Зараз там рапс.Ага, це з сотки усього було 15 штук. Ті менші і деякі недозріли. Було м"яке насіння.
Iris , дякую за поради. Відчувається. людина знає. що говорить. Дякую.
cktgf
 
Сообщения: 25
Зарегистрирован: 04 окт 2012, 10:09
Откуда: Черкассы

Re: Озимые сидераты

Сообщение Iris » 13 окт 2012, 21:45

[quote="cktgf"] Сьогодні приніс два гарбузи. Один 10, другий 13 кил (!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))
Нівроку Ваші гарбузи. У вас мабуть просто глинистий грунт?
Iris
 
Сообщения: 82
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 19:11
Откуда: м. Луцьк

Re: Озимые сидераты

Сообщение cktgf » 13 окт 2012, 22:23

[quote]. У вас мабуть просто глинистий грунт?(!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))Та хто її знає. Так, вродіб-то , чорнява, не рижа. :)
Оце заніс у квартиру,щоб визрів на насіння. Я їх саджу ради насіння.А сам гарбуз або в зоопарк віддаю, або шинкую на полі. На кашу беру червоні гарбуз-диня.
cktgf
 
Сообщения: 25
Зарегистрирован: 04 окт 2012, 10:09
Откуда: Черкассы

Re: Озимые сидераты

Сообщение Iris » 13 окт 2012, 23:16

[quote="cktgf"][quote]. У вас мабуть просто глинистий грунт?(!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))Та хто її знає. Так, вродіб-то , чорнява, не рижа. :)
Оце заніс у квартиру,щоб визрів на насіння. Я їх саджу ради насіння.А сам гарбуз або в зоопарк віддаю, або шинкую на полі. На кашу беру червоні гарбуз-диня.(!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))

От же Ви майстер баки забивати! Земля тверда, горе-біда! :)))
Iris
 
Сообщения: 82
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 19:11
Откуда: м. Луцьк

Пред.След.

Вернуться в Плодородие почвы



Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2