Пропустить

Принцип рівноваги.Використання в біодинамічному землеробстві

Питание растений, обработка земли, удобрения, сидераты, биодинамика, ЭМ-технология, вермикультура

Принцип рівноваги.Використання в біодинамічному землеробстві

Сообщение NodvardPrime » 05 мар 2020, 12:50

Біодинаміка розглядає сільське господарство як елемент складної системи, в яку входять грунт, рослини, Земля, планети сонячної системи та зірки.
Головна умова роботи складної системи - її рівновага.За будь-яких зовнішніх умов маємо знайти такі методи, які б підтримували рівновагу.
Біодинаміка розглядає такі впливи, які потребують врівноваження:
- впливи клімату на розвиток рослин
- впливи планет на властивості рослин
- вплив мінеральних елементів та біологічної активності на родючість грунту.

Якщо клімат неврівноважений по елементам землі, води, тепла та світла, то буде важко вирощувати будь-які рослини. Найчастіше клімат буває неврівноваженим по елементам води та світла. Особливо це відчувається зараз, в епоху глобальної зміни клімату. Кожного літа ми спостерігаємо або засухи або сильні зливи, що можуть тривати довгий час. Вплив води можна мінімізувати, якщо обприскати рослини 501 препаратом. Він виготовлений з кварцу, тому ніби обгортає рослину світлом. Це зменшує ризик грибкових захворювань. При інтенсивних опадах дуже важливо, щоб грунт не запливав і рослини могли змогу дихати. Тому так важливо, щоб грунт був структурним. При посухах, коли переважають елементи тепла та світла, дуже важливо, щоб для рослин було достатньо води. Тільки структурний грунт, в якому міститься багато гумусу та органічної речовини, може забезпечити рослини водою при посухах. Вода зберігається в колоїдах гумусу і доступна для рослин. Грунт робить структурним 500 препарат. Для врівноваження елементів води та світла в біодинаміці використовують "500" і "501" препарати.

Планети сонячної системи надають різним рослинам різні властивості. Це призводить до одностороннього розвитку рослин. При цьому виникає неврівноваженість по елементах земля-вода-тепло-світло. Розглянемо такий вид неврівноваженості на прикладі дії Меркурія на в'юнкі рослини. В цьому випадку домінуючим фактором є вода. Земля майже не відіграє ніякої ролі. Світло також дуже слабке. Головну роль відіграють вода та тепло. Маємо справу з неврівноваженим впливом. Такий вплив навчилися врівноважувати ще стародавні майя за допомогою спільних посівів. Вони сіяли в'юнку квасолю разом з маїсом. Маїс слугував опорою для квасолі і додавав елемент землі. Мета спільних посівів - компенсувати неврівноваженість окремих видів рослин. Таку неврівноваженість можно компенсувати і за допомогою сівозміни.

Грунт родючий, якщо він структурний, в ньому є біологічна активність і досить мінеральних елементів для забезпечення життєдіяльності рослин. Якщо в грунті недостатньо мінеральних елементів для вирощування тієї чи іншої рослини, воно не буде рости. Тоді ці елементи потрібно внести в грунт у вигляді мінеральних або органічних добрив. Тут ми можемо зіткнутися ще з одним видом неврівноваженості. Внесення добрив може призвести до зменшення біологічної активності грунту.Це зменшить кількість доступних для рослин мінеральних елементів, що зберігаються в розчинній формі в гумусі. Рослини отримають з добрив потрібні їм елементи живлення, якщо в грунті буде висока біологічна активність. Таку активність може забезпечити тільки структурний грунт. Для того, щоб грунт був структурної і в ній була біологічна активність, в біодинаміці застосовують "500" препарат.

Біодинамічні методи дають змогу врівноважити різні впливи клімату, дії планет та родючості грунту. Це дає можливість отримувати гарні врожаї високої якості.

Підписуйтеся на нас в соц. мережах:
- FaceBook: [url]https://www.facebook.com/NodvardPrime[/url]
- Youtube: [url]https://www.youtube.com/channel/UCeD_oM2Lk4JWsnqHllEnZGA[/url]
- Twitter: [url]https://twitter.com/nodvard[/url]
- Блог: [url]https://5sfer.com/author/olenanikitenko77[/url]
NodvardPrime
 
Сообщения: 10
Зарегистрирован: 16 дек 2019, 18:50

Вернуться в Плодородие почвы



Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 3