Пропустить

Розсада

Овощи, зеленные культуры, злаки, ягоды, грибы, агротехника и сорта

Розсада

Сообщение Iris » 10 фев 2012, 08:07

Час починати сіяти на розсаду. Пропоную тут обговорювати методи, які поліпшують її вирощування. Особисто мене на разі цікавить додаткове освітлення для розсади і прилади, які при цьому використовуються.
Знайшла декілька матеріалів за темою. Думки різняться. Хотілося б почути практиків.
Пропонуються такі лампи:
Сама применяю, для себя, люминисцентные Типа ЛБ-20 и 40. Есть ФЛОРИС (в 4 раза дороже) 20 и 40, разницы между 1 и вторыми в улучшении для растений не заметила. Но при этом высокий агрофон и знаю все особенности культур, которые выращиваю. Лина Сахарнова

Использую лампы дневного света. Наша маркировка - ЛБ , зарубежная - цвет № 33. Они дают теплый спектр. Располагать в нескольких сантиметрах от верхушек растений и по мере роста поднимать. Для комнатной теплички надо 2 и более ламп в зависимости от объемов рассады. валентин красноголов

Лучше лампа фито-спектра "OSRAM" FLUORA - специальные лампы для досветки растений. Они имеют особое излучение с преобладанием синего и красного цвета, аналогичного солнечному. виктория чайковская

До пикирования рассады - можно энергосберегающую лампу 4200К, 13-15; когда её уже мало, тогда фитолампу Флора или Сидор + люминесцентную.

Обязательно должен быть отражатель, для направленного пучка света. Если отражатель с фольгой, эффективность увеличится вдвое.

Энергосберегающая 13-15W, а светит на 75W. Любовь Баженова

Гарні статі, але лампи, які пропонуються, як на мене, задорого коштують. Можливо у когось були добрі результати з меншими витратами?
Iris
 
Сообщения: 82
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 19:11
Откуда: м. Луцьк

Re: Розсада

Сообщение Iris » 10 фев 2012, 08:30

Іще тут гарна стаття з теорії:
http://toptropicals.com/html/tropics/ar ... hting2.htm
Iris
 
Сообщения: 82
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 19:11
Откуда: м. Луцьк

Re: Розсада

Сообщение Татьяна Виленовна » 29 фев 2012, 12:59

Спасибо большое за совет с лампами. Рассада хоть и на окне, но всё равно к свету тянется. И желтеет :oops: . Посадили огурцы (в голландские торфяные стаканчики), помидоры и раннюю капусту (в пластиковые). Думали - герои, а тут только всё и начинается. Расскажите пожалуйста поподробнее, как правильно сажать и вырастить чтоб не пропала.
Аватара пользователя
Татьяна Виленовна
 
Сообщения: 140
Зарегистрирован: 29 апр 2011, 12:24
Откуда: Херсон

Re: Розсада

Сообщение Iris » 28 мар 2012, 06:47

Незручно вийшло, не побачила Вашого повідомлення вчасно. Я маю мало досвіду з вирощування розсади, але цього року вона особливо гарна. Навіть не знаю в чому річ. Я обробляла насіння мікосаном перед висівом, садила в горщики з дренажем з піску і щебеню, а наповнювала перегнійним грунтом. А потім ще поливала органо-мінеральним добривом. Розсада має темно-зелений колір, а порей так швидко росте, що вже думаю: якнайшвидше висаджувати потрібно. Цього року я вирощую тільки порей, гінкго, селеру і баклажани. Але у нас в родині я не одна розсаду вирощую :) , проте ті, хто не застосовував мої методи, має гірші результати.

Ще знаю, що рослини краще розвиваються, коли висіяні в просторі ємності, тоді їхнє коріння має простір, а рослина отримує інформацію про позитивні умови для розвитку.
Iris
 
Сообщения: 82
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 19:11
Откуда: м. Луцьк

Re: Розсада

Сообщение Татьяна Виленовна » 02 апр 2012, 15:54

Порей это - пырей :o ? :oops: или что-то другое? Моя рассада не колосится, но первый опыт не плохой, Стоит на окне, без лампы и спецэффектов, микосан только сегодня купили, попробую опрыскать или полить (если можно и мне сегодня успеют ответить, в интернете только раз в неделю - времени нет)
Капуста - почти умерла, хилая и бледная, а вот огурцы и помидоры с перцами - красавцы :)
Аватара пользователя
Татьяна Виленовна
 
Сообщения: 140
Зарегистрирован: 29 апр 2011, 12:24
Откуда: Херсон

Re: Розсада

Сообщение Siu » 22 апр 2012, 19:08

[quote="Iris"] я вирощую ... гінкго(!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))
А як? Де взяли насіння?
Аватара пользователя
Siu
 
Сообщения: 387
Зарегистрирован: 12 окт 2010, 19:30
Откуда: Волынь

Re: Розсада

Сообщение Iris » 24 апр 2012, 10:56

[quote="Татьяна Виленовна"]Порей это - пырей :o ? :oops: или что-то другое? (!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))

Порей - це така цибуля, та , що з білою ніжкою і з темним широким листям. У неї тривалий період вегетації, тому через розсаду вирощують. А спецефектів і я не стала використовувати, якось не знадобилось і на цей раз (поки шукала щось підходяще, час минув, день подовшав...). Може, наступного року що-небудь вигадаю з освітленням.
Iris
 
Сообщения: 82
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 19:11
Откуда: м. Луцьк

Re: Розсада

Сообщение Iris » 24 апр 2012, 11:03

[quote="Siu"][quote="Iris"] я вирощую ... гінкго(!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))
А як? Де взяли насіння?(!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))
Насіння подарували, у досить великій кількості (більше 100 насінини). Проросло не все, але для гінкго це характерно, так що тепер чекаю постійного тепла, буду висаджувати у відкритий ґрунт.
Iris
 
Сообщения: 82
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 19:11
Откуда: м. Луцьк

Re: Розсада

Сообщение Татьяна Виленовна » 25 мар 2013, 21:13

Подскажите пожалуйста, в какие стаканчики нужно садить рассаду капусты, баклажан, помидор, перца. Везде разная информация от 6х6 до 10х10.
Аватара пользователя
Татьяна Виленовна
 
Сообщения: 140
Зарегистрирован: 29 апр 2011, 12:24
Откуда: Херсон

Re: Розсада

Сообщение Iris » 13 апр 2013, 12:48

[quote="Татьяна Виленовна"]Подскажите пожалуйста, в какие стаканчики нужно садить рассаду капусты, баклажан, помидор, перца. Везде разная информация от 6х6 до 10х10.(!empty($user->lang['$1'])) ? $user->lang['$1'] : ucwords(strtolower(str_replace('_', ' ', '$1')))

Мабуть це для різних термінів вегетації. Мамин перець у великому ящику на ліс схожий :D Але темнозелений і не витягнувся. Там площа живлення десь 5х5 см.

Про спецефекти. Вирішила я зростити розсаду помідорів, довго чаклувала: пророщувала, загартовувала, в горщики десь 16 березня вони потрапили. Багато читала про необхідність доосвітлення, вирішила спробувати використати наші побутові енергозберігаючі лампи, взяла 2 по 2400 люменів (32W) з теплим кімнатним світлом(забула номери) і ще була одна 18W. Різниця між моїми помідорами на східному вікні (площа 0,5 кв м) з досвічуванням і маминими на південному без такого значна. Мої помідори мають велике листя темнозеленого і зеленого кольору, товсті стовбури і нормальний або низький зріст, а мамині - гарний ніжносалатовий відтінок. Мушу їх узяти на квартиру, щоб вижили.

Висновок: навіть побутові лампи дають потрібний ефект, визначальною є яскравість світла.
Iris
 
Сообщения: 82
Зарегистрирован: 08 июл 2011, 19:11
Откуда: м. Луцьк

След.

Вернуться в Гармоничный огород



Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1